PCI Security Standards Council

1. září, 2014

Společnost SONET získala bezpečnostní certifikát PCI DSS

Brno, 28. srpna 2014 - Po úspěšném složení zkoušek získala společnost SONET certifikát o splnění bezpečnostní normy PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard). Certifikát potvrzuje vysokou úroveň zabezpečení procesů a technologií SONET a jejich soulad s nejnovějšími bezpečnostními trendy. Potvrzení o shodě s přísnými normami udělila českému leaderovi v oblasti platebních terminálůí k 31. červenci 2014 firma QSA, která patří mezi akreditované zástupce NTT Security.

Certifikace PCI DSS je mezinárodně uznávaný soubor bezpečnostních pravidel, jenž se vztahuje na všechny subjekty, které pracují s informacemi z platebních karet. „Certifikace PCI DSS pro nás znamená start dlouhodobého bezpečnostního závazku vůči našim zákazníkům a partnerům. Svět komunikačních technologií se vyvíjí rychlým tempem, se kterým je potřeba držet krok. Velmi pečlivě proto budeme sledovat další vývoj standardu PCI DSS, a zdokonalovat s ním ochranu platebního procesu,“ uvedl Viktor Kouřil, Chief Informatics Officer společnosti SONET.

Díky nové certifikaci budou mít obchodníci i nakupující větší jistotu, že jejich transakce odolají pokusům o krádež dat. „Podle statistik v posledních letech stoupá počet skimmingových a phishingových útoků. Častější jsou i pokusy o krádež dat přímo při přenosu platebních údajů. Jakékoliv další zpřísnění standardu vítáme, protože bezpečnost je pro nás na prvním místě,“ dodává Kouřil.

Standard PCI DSS vytvořily globální kartové společnosti z důvodu sjednocení systému pro hodnocení bezpečnosti dat u karetních plateb. Hlavním cílem standardu je zvýšení ochrany datových přenosů. Pravidla jsou aplikována na všechen software a zařízení v platebním procesu, jako jsou servery, sítě, Aplikace i hardware. Bezpečnostní normy se přitom vztahují nejen na banky, které Platební karty vydávají, ale i na poskytovatele platebních systémů a obchodníky.

O společnosti SONET, s.r.o.
Společnost SONET působí na trhu již od roku 1991 a zabývá se vývojem a poskytováním služeb v oblasti platebních technologií. Kromě vývoje softwaru pro platební terminály SONET nabízí i speciální platební Aplikace, které zajištují propojení platebního terminálu s pokladním systémem, dobíjení kreditů mobilních telefonů a jiné. V rámci dalších aktivit se firma také věnuje vývoji manažerských a monitorovacích aplikací pro platební terminály. SONET zároveň poskytuje kompletní servis platebních systémů a provozuje odborné call centrum. Společnost působí v České republice, Slovensku a Maďarsku.

cardmag l roman kotlán l zdroj sonet